قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط عمومی

۱. وب‌سایت نادری ایر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند.

۲. خدمات و محتوای عرضه شده توسط وب‌سایت نادری ایر جهت استفاده‌ در این وب‌سایت تولید می‌شوند. هر گونه سوءاستفاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت نادری ایر و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت.

۳. اطلاعات شخصی کاربران در نادری ایر کاملاً محرمانه است. نادری ایر تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از اقدام به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت نادری ایر اطلاع دهد.

۴. کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.

۵. کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را پس از ثبت نام در وب سایت نادری ایر در اسرع وقت اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

۶. وب‌سایت نادری ایر به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

۷. هرگونه سوء استفاده از نام نادری ایر، سایت اینترنتی نادری ایر، مکاتبه از طرف نادری ایر و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

۸. وب‌سایت نادری ایر اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

۹. هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها در سایت نادری ایر ، شامل نام ایرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از مدیریت نادری ایر ممنوع است و پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت. لازم به ذکر است در صورت مشاهده‌ی چنین تخلفی، حساب کاربری خاطی مسدود خواهد شد.

 


شرایط و ضوابط رزرو و خرید چارتر

۱. پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هستند و در ۱ درصد مواقع ممکن است قابل استفاده نباشند، نادری ایر تمام تلاش خود را می‌کند تا این ریسک را به صفر برساند.

۲. در صورت کنسل شدن پرواز چارتر از طرف چارتر کننده و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد.

۳. قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین 2 تا 11 سال، برابر با قیمت بلیط بزرگسال است.

 

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما داخلی

۱. عملیات خرید بلیط در وب‌سایت نادری ایر مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می‌شود که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.

۲. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.

۳. هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و نادری ایر، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و در صورت موجود بودن جا، مجدداً خریداری کند.

۴. بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.

۵. در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد: کم‌تر از دو سال، مسافران کودک: بین دو تا پایان یازده سال و مسافران بزرگسال: بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیط کودک را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد.

نکته: لازم به ذکر است که در بلیط‌ های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتر و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.

۶. پس از انجام پرداخت و صدور بلیط ، خرید قطعی شده و اطلاعات بلیط به کاربر اس‌ام‌اس و ایمیل می‌شود. هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.

۷. هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه‌ی پول، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت) می‌باشد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و در صورت کنسل شدن پرواز هزینه بلیط به طور کامل استرداد می گردد.

۸. لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی کنسلی را شامل نمی‌شود و کاربر جهت استرداد وجه باید پشتیبانی هماهنگی لازم را به عمل آورد .

۹. برگشت وجه بلیط های استردادی فقط به حساب شخصی که خرید بلیط را انجام داده واریز میگردد.

۱۰. در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی اصل بلیط یا رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.

۱۱. نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌ها در بلیط مشخص می‌شود. مسئولیت هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است و نادری ایر در این مورد مسئولیتی ندارد.

۱۲. در صورتی که مسافر بخواهد بلیط دو پرواز متوالی را تهیه نماید، بایستی حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله باشد. در غیر این صورت مسئولیت کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد.

۱۳. لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شود.

۱۴. خریدار حق تغییر قیمت بلیط، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.

۱۵. طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

۱۶. بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خودِ کاربر خواهد بود.

۱۷. اگر تعداد مسافرین در یک رزرو بیش از ۹ نفر باشد گروه محسوب شده و امکان رزرو آنلاین وجود ندارد و در این صورت مسافر جهت رزرو گروه می بایست با بخش پشتیبانی ۲۴ ساعته نادری ایر تماس حاصل فرماید.

۱۸. اگر مسافر جانباز یا از خانواده شاهد باشد بلیط شامل تخفیف می باشد ، لیکن برای اعمال این تخفیف باید به شرکت نادری ایر مراجعه نموده و مدارک مورد نیاز اعمال تخفیف را تحویل داده و بلیط را به صورت حضوری دریافت نماید لذا امکان اعمال تخفیف در بلیط های صادر شده آنلاین وجود ندارد.

قوانین کنسلی بلیط پروازهای داخلی

بار مجاز در پرواز های داخلی

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما خارجی

1. با توجه به نوع شرکت هواپیمایی ، مسیر پرواز ، کلاس پروازی و ... شرایط و ضوابط استرداد ، تغییر تاریخ ، تعویض بلیط ، NO SHOW ( جا ماندن از پرواز ) متفاوت می باشد که در هنگام رزرو بلیط در قسمت قوانین ذکر شده است .

2. کنترل ممنوعیت خروج از کشور به عهده مسافر می باشد .

3. افراد بالای 17 سال برای اطلاع از زمان مشمولیت و تاریخ اجازه خروج از کشور ، می بایست قبل از رزرو بلیط از اداره گذرنامه شهرستان خود استعلام نمایند .

4. نادری ایر اقدام به فروش بلیت اینترنتی می کند و مسئولیت تأخیر و تعجیل و کنسلی پرواز به عهده ایرلاین مربوطه می باشد .

5. هنگام ثبت نام و رزرو بلیط ، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف لاتین وارد شود زیرا امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد .

6.  در پروازهای خارجی حضور مسافر سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی می باشد .

7. حداقل اعتبار گذرنامه 6 ماه از تاریخ شروع مسافرت می باشد .

8. بر اساس قوانین موجود ، صدور بلیط در مسیر های عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان ، هند ، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و در صورت خرید بلیط توسط این افراد تمام مسئولیت های بعدی بعهده خود کاربر خواهد بود.

9 . مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت به عهده مسافر است.

10. میزان حمل بار مجاز مسافر با توجه به نوع شرکت هواپیمایی ، کلاس پرواز و مسیر پروازی متفاوت می باشد، که در هنگام رزرو بلیط در قسمت قوانین ذکر شده است .

برچسب ها {{item}}