ویزای عمان

 

کشور عمان دومین کشور وسیع پس از عربستان سعودیست، کشوری در جنوب دریای عمان که مرزهای شرق و جنوب شرقی اش به دریای عرب، شمال غربی اش به کشور امارات متحده عربی (دبی) و جنوب غربی اش به یمن می رسد.

مسقط پایتخت این کشور پادشاهیست که یکی از لذیذترین سوغاتی ها از این شهر به نام حلوای عمانی یا همان مسقطی معروف است.

کشور عمان هم، چون دیگر کشورهای عربی درآمد اصلی اش از صنعت نفتش می باشد؛ حال آنکه در کنار آن منابعی چون کشاورزی و ماهیگیری نیز از دیگر گزینه های درآمد زایی برای این کشور به حساب می آید ولی گزینه ی دیگری نیز وجود دارد که صنعت توریسم آن کشور محسوب می گردد. یکی از جاذبه های توریستی این کشور شهر صلاله، زادگاه پادشاه فعلی عمان سلطان قابوس می باشد با آب و هوایی شبیه به شمال کشور ایران محل تفریح توریستهای زیادی می باشد.

 

برای سفر به کشور پادشاهی عمان، یکی از زیباترین کشورهای حوزه خلیج فارس، باید ویزای عمان اخذ گردد؛ به اتباع 66 کشور دنیا ویزای رایگان در بدو ورود کشور عمان تعلق می گیرد؛ حال آنکه شهروندان ایرانی برای ورود به کشور عمان باید از چند روز قبل از طریق آژانسهای مسافرتی اقدام نمایند.

ویزای عمان

ویزای عمان به صورت ویزای توریستی 10 و 30 روزه صادر می گردد. ویزای تک عمان در قالب ویزای توریستی 10 روزه صادر می گردد. ویزای عمان احتیاج به مصاحبه و انگشت نگاری ندارد و برای اخذ ویزای عمان باید گذرنامه ای با حداقل 9 ماه اعتبار داشته باشید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کشور عمان:

  • اسکن صفحه اول گذرنامه مسافر با حداقل 6 ماه اعتبار گذرنامه از زمان ورود
  • اسکن صفحه اول شناسنامه
  • اسکن عکس رنگی 4*3
  • اعتبار ورود ویزای عادی و ویزای فوری عمان، 6 ماه از زمان صدور می باشد.
  • ضمانت نامه بازگشت مسافر الزامی می باشد
برچسب ها {{item}}